Chytíte každou nemoc, která se okolo vás prožene? Možná je načase zvýšit svoji imunitu. Máme pro vás 3 tipy jak na to

Naši tělesnou imunitu prověří nejen zimní období, které je pověstné zvýšeným výskytem chřipek a nachlazení. Na přirozenou tělesnou obranyschopnost má vliv také stav a kondice našeho trávení a potraviny, které jsme zvyklí konzumovat. Co všechno můžeme udělat pro svoji dobrou kondici a jak podpořit přirozený imunitní systém našeho těla?

1. Základem odolné imunity je zdravý jídelníček

Složení naší stravy má na kondici našeho těla a úroveň jeho obranyschopnosti větší vliv než si myslíme. Vyvážená a pestrá strava s vysokým obsahem vitamínů a minerálů nakopne náš imunitní systém a postará se o jeho bezchybné fungování. Proto si dopřejte potraviny se zvýšeným obsahem vitamínů zejména skupin C, D a E a minerálních látek, hořčíku, vápníku, zinku, železa, případně selenu. Jestliže nestíháte sledovat složení vaší potravy a vás organismus tím viditelně trpí, zaměřte se na přírodní doplňky stravy, které vám příjem důležitých látek zajistí. Pozitivní vliv na kardiovaskulární systém má například guarana, která také působí preventivně proti usazování cholesterolu v cévách. Díky zvýšenému obsahu některých účinných látek podobných jako v čokoládě vám navíc zvedne náladu. Blahodárně na lidskou imunitu působí také bylinka zvaná kotvičník zemní. Ten kromě přirozených povzbudivých účinků na mužské libido obsahuje i širokou škálu vitamínů a látek pozitivně ovlivňujících kondici těla. Jde například o vitamín C, taniny s antiseptickými vlastnostmi, glykosidy dodávající energii, steroidy, sacharidy a celou řadu dalších látek. Kotvičník si poradí se záněty urogenitální soustavy, usnadní trávení a zažene deprese a úzkosti. Zlepší kondici vašich jater a napomůže k rychlejší regeneraci vašeho těla.

2. Bude-li dostatečně a kvalitně spát, vaše tělo získá na odolnosti

Spánek je klíčem nejen k celkové tělesné regeneraci, ale také ke správně fungující imunitě. Každý člověk má potřebu spánku jinou, obecně se však doporučuje dopřát si denně alespoň 7 až 8,5 hodin kvalitního hlubokého spánku. Teplota v ložnici by měla být o něco nižší než v obývacích místnostech a aby byl váš spánek kvalitní, měli byste se před spaním vyhnout těžkým jídlům.

3. Smějte se

Nejjednodušším receptem na posílení vašeho imunitního systému je radost a smích. Pěstujete-li pozitivní myšlení, bude vaše tělo mít menší hladinu stresových hormonů kortizolu a adrenalinu a bude snáze bojovat proti virům a bakteriím. Je-li to jen trochu možné, odstraňte ze svého života maximum zbytečného stresu a zaměřte se na činnosti, které vás těší a přináší vám radost.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková