České lázně známé i neznámé - vyhněte se při lázeňském pobytu davům

Patříte mezi milovníky lázeňských pobytů s bohatými zkušenostmi nebo jste v této oblasti naopak úplným nováčkem? Ať už se nacházíte v jakékoliv situaci, určitě vás potěší naše pečlivě vybrané tipy do míst, kde se vyhnete hlavnímu turistickému náporu. Česká republika se po nevydařeném začátku tohoto roku připravuje na zástupy hladových návštěvníků, jejichž řady budou tvořit i lidé, kteří by jinak odcestovali za hranice našeho státu. O to více věnujte pozornost námi vybraným lokalitám a objednejte si pobyt tam, kde lze prožít poklidnou dovolenou pod zastřešením léčebných procedur.

Lázně Libverda

Lázeňský pobyt v lázních Libverda je obestřen doslova pohádkovou atmosférou malebného údolí Jizerských hor. Historie léčebných pobytů sahá až do 14. století. Právě v tomto období se prokázala léčivost zdejších minerálních pramenů. Pozitivní účinky samozřejmě zesiluje čisté a nádherné prostředí. Objednejte si pobyt v moderně vybudovaných wellness centrech pod taktovkou nejnovějších léčebných procedur.

Lázně Bělohrad

Zavítejme pro změnu do překrásné podkrkonošské krajiny, kde se mezi městy Jičín a Dvůr Králové rozprostírá malebné městečko zvané Lázně Bělohrad. První záznamy o léčivosti místní rašeliny pochází od pruské hraběnky Anny z Asseburgu. Zajistěte si ubytování v lázních Bělohrad s dostatečným předstihem a prožijte nezapomenutelné chvíle v područí profesionálních terapeutů.

Lázně Nové Hrady

Lázně Nové Hrady leží v naprosto neporušené přírodě Novohradských hor v bezprostřední blízkosti hranic s Rakouskem. Město bylo založeno ve 13. století, proto v sobě ukrývá kus hmatatelné historie. Nejvýznamnější památkou je pak gotický kostel Svatého Petra nebo hrad z konce 13. století. Kdo by se chtěl na malý moment odpoutat od všedních starostí a oddávat se moderním léčebným postupům v překrásné přírodě - jsou pro vás právě Nové hrady jako stvořené.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková