Jak se v zimě ohřát?

Příchod zimních měsíců jsou pro mnohé plné radostných chvil strávených s rodinou, zdobení stromečku, stavění sněhuláků s dětmi před domem, nebo jen pohodlné válení se na gauči u televize. Ovšem se zimou zdaleka nepřichází jen tyto příjemné momenty. Čeká nás shánění dárku, o to horší, pokud je to na poslední chvíli. Nestíháme do práce, protože auto zase nejde nastartovat, nebo strávíme hodinu nad škrábáním zamrzlých oken. Neustálý mráz, který bije do tváře nám taky nepřidá na dobré náladě. Existuje však celá řada možností, jak si zimu zkrátit a účinně se ohřát. Máme pro vás pár způsobů, kterými si můžete chladné dny alespoň trochu zpříjemnit.

Mobilní topidlo

Když je zima krutá, a i u vás doma musíte chodit navlečení několika svetry, přichází na řadu mobilní topidlo, které je v kombinaci s šálkem teplého čaje obzvlášť účinné. Do domácnosti se hodí elektrické topidlo, díky nulovému množství spalin a bez nutnosti odvětrávání je ideálním pomocníkem, co se postará, aby váš dům byl dostatečně vyhřátý. Nicméně místnost můžete vyhřát také mobilní klimatizací (třeba Sinclair).

A nezapomeňte, že se dobře nebudete cítit ani v příliš vlhkém prostředí. Naštěstí můžete s vlhkostí zatočit odvlhčovačem. Znamenitou volbou jsou odvlhčovače MASTER (zakoupíte na: https://www.odvlhcovace.info/domaci-odvlhcovace-desa).

Tip: Návod, jak vybrat plynové topidlo.

Vycestovat

Pokud nesnášíte zimní měsíce, a rádi byste odložili stavební pily či jiné nástroje k ledu, je právě dovolená v tropech tou správnou volbou. Protože zimy v česku dokážou být kruté a nepříjemné, odjet před mrazivými dny do teplých krajin a tropických destinací, je k nezaplacení. Jestliže vám práce nedovolí dlouhou dovolenou, zkuste na pár dní vyrazit do míst, kde teploty vyskakují daleko nad nulu, a užít si slunce na pláži alespoň na chvíli.

Horký šálek čaje

Zdá se to být jako stará babská rada, ovšem stále velice účinná. Není nad to si zkrátit dlouhou zimu u šálku teplého čaje s rodinou, který příjemně zahřeje. Osladit si jej můžete několika lžičkami cukru, nebo zdravější alternativou, kterou je med.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková