Co je kolagen a jaké benefity přináší zdraví?

Proč je dobré zařadit do svého jídelníčku i kloubní výživu? Konkrétně kolagen užívá spoustu sportovců, kteří každý den namáhají šlachy a klouby. Napomáhá předcházet zraněním šlach, kloubů a vazů. Navíc s narůstajícím věkem hladina kolagenu v těle začíná klesat, a proto je na místě ho zařadit do svého jídelníčku prostřednictvím doplňků stravy.

Co je kolagen

Kolagen neboli nerozpustná extracelulární bílkovina se přirozeně nachází v lidském těle, kterou dokáže po dlouhou dobu samo vyprodukovat. Kolagen podporuje zdravý pohyb těla a je součástí šlach, kloubů, zubů, ale také chrupavky nebo pokožky. Tip: Mezi nejoblíbenější produkty patří Inca Collagen. Skutečně je tak kvalitní, jak se o něm traduje? To vám prozradí tato Inca Collagen recenze na Ecoblogu.

Jaké benefity tělu přináší?

Užívání doplňků stravy, které obsahují kolagen bezesporu přináší celou řadu pro tělo užitečných výhod. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili seznam největších benefitů kolagenu. Kolagen posiluje vlasy – kolagen napomáhá posilovat poškozené vlasy, navíc zabraňuje vypadávání vlasů. Silné a zdravé kosti – kolagen posiluje kosti a podporuje zdraví kloubů. Snižuje počet vrásek – jak už jsme výše zmínili kolagen také podporuje zdraví a pružnost pokožky, tudíž pomáhá předcházet vzniku vrásek. Podporuje svalstvo – kolagen pomáhá ke kvalitní regeneraci svalstva po fyzické aktivitě. Kvalitní spánek – tableta kolagenu před spaním vám dopřeje kvalitní a hluboký spánek. Hydratuje pokožku – aminokyseliny prolinu a glycinu pomáhají udržovat pokožku pružnou a navíc zabraňují prohlubování vrásek. Skvěle se stará o to, aby vaše pokožka byla intenzivně hydratována. Už žádné strie – kolagen posiluje poškozenou pokožku a dodá jí dostatečnou pevnost a pružnost. Tím pádem nehrozí riziko výskytu strií na vašem těle.

Publikováno: 08. 02. 2022

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková