Podle čeho si vybrat luxusní zámecký hotel?

Oblíbeným trendem se v posledních letech stály zámecké hotely situované v různých zajímavých historický budovách, nabízejí netradiční zážitky a kvalitní servis. Pokud o takové dovolené přemýšlíte, dobře zvažte výběr konkrétního hotelu, abyste nebyli zklamání. Ne každý luxusní zámecký hotel totiž jen odpovídají na aktuální poptávku, ale jejich služby, interiér i personál jsou často na nízké úrovni. Máme pro vás několik tipů, jak vybírat, aby se vaše vysněné dovolená opravdu stala nezapomenutelnou.

Zjistěte si více o prostorách

Nedejte hned na první dojem, ale snažte se zjistit o daném ubytování na zámku více. Pokud vám záleží na historii místa a jakémsi geniu loci, zjistěte, o jaké prostory se jedná, kam sahá jejich historie a jaký je za celým objektem příběh. Prozkoumejte taky s jakým citem a nápadem byly původní prostory rekonstruovány a jestli splňují požadavky dnešního člověka a zároveň si dokázaly uchovat jistý punc autenticity. Pokud netoužíte jen po odpočinku v prostorách hotelu, zapátrejte také po možnost trávení volného času v okolí. Někdo ocení přírodu, jiný zase památky UNESCO.

Zaměřte se na kvalitu a rozsah služeb

Ptejte se, jak velké a vybavené jsou zámecké pokoje či apartmány a co nabízejí. Jste-li milovníky kvalitního wellness, prozkoumejte možnosti relaxace a odpočinku v místě. Všeobecně se dá říci, že kvalitní zámecký hotel s odpovídajícími službami by měl disponovat vlastním privátním spa, které navíc bude mít nějakou zajímavou ideu a promyšlenou nabídku procedur. Mnohé hotely nabízejí různé organizované výlety, netradiční aktivity, půjčení sportovního vybavení či celé výletní balíčky.

Jídlo je základ

Nejen láska prochází žaludkem, ale i dovolená by měla potěšit také naše fyzické tělo a žaludek. Právě proto je zámecká restaurace jedním ze základních stavebních kamenů luxusního hotelu. Zjistěte si, kde se berou místní suroviny, kdo stojí za zámeckým menu a jak vypadají prostory, v nichž budete snídat, obědvat a večeřet. Samozřejmostí by měla být kvalitní vinotéka, privátní prostory k slavností večeři nebo třeba občasné zajímavé gastro akce.

Vše je hlavně o lidech

I když budou pokoje dokonale vybavené a vzdušné, jídlo skvostné a wellness voňavé, nejdůležitější roli stejně sehrává ochotný a usměvavý personál. Právě lidé totiž přinášejí do prostoru pocit vřelosti, přátelskosti a celkové pohody. Už první komunikace při rezervaci může být ukazatelem toho, jací lidé se na chodu zámeckého hotelu podílejí. Leccos dokáží napovědět i online recenze, které ale berme vždy lehce s rezervou.

Publikováno: 01. 06. 2023

Kategorie: Životní styl

Autor: Terezie Šváb