Než vytáhnete svého prvního sumce, chvíli to potrvá

Čím dál častěji u rybníka narazíme na takzvané „tiché blázny“. Muži rybaří nejen sami, ale čím dál častěji se na rybolov vypravují celé rodiny. Kdo vlastně řekl, že ženám prut do ruky nepatří? Máme přeci rovnoprávnost!

Rodinné rybaření

Nic nestmelí rodinu právě jako společné zážitky. Češi díky koronaviru změnili své cestovatelské návyky. Chaty a chalupy na toto léto byly beznadějně vyprodané, stejně tak nebylo možné si vypůjčit karavan. U českého rybníka je totiž také hezky a navíc bezpečněji, navíc vás po návratu z dovolené nečeká protivná karanténa.

Co si sebou zabalit na ryby?

Určitě pohodlné, nejlépe outdoorové oblečení, konečně využijete nepromokavé oblečení, pláštěnky a holínky. Nezapomeňte ani na krém s UV faktorem, pokrývku hlavy a také na kvalitní sluneční brýle.

Pruty

Určitě nejdůležitějším vybavením, které budete potřebovat, jsou odolné rybářské pruty. Nechte si poradit ve specializovaném obchodě, či od někoho známého. Pruty vybírejte podle toho, jaké ryby budete chodit nejčastěji chytat. Pro začátečníky jsou vhodné tzv. universální pruty. Takový prut musí být dostatečně citlivý, aby se i začátečník naučil vnímat rybu. Naviják volte tak, aby dobře spolupracoval s prutem, nejlépe automatický, který je snadný jak na obsluhu, tak i údržbu. Nechte si poradit, zda je ke konkrétnímu navijáku lepší používat vlasec, nebo rybářskou šňůru. Silné a odolné šňůry jsou vhodné na mořský rybolov a například na sumce, vlasce se hodí pro běžné rybaření.

Úložné prostory

Při rybaření budete potřebovat rybářskou tašku a do ní nejrůznější boxy. Abyste měli všechno potřebné rybářské náčiní pěkně přehledně srovnané. Olůvka, návnady, krmení na ryby, peany a ostatní vybavení budete mít pěkně po ruce a nebudete ztrácet čas nekonečným hledáním.

Nástrahy a návnady

Nástrahy a návnady na ryby musíte vybírat také podle toho, na jakou rybu se chystáte. Každé totiž přilákají jiný druh ryb, protože s nástrahou vhodnou na štiku kapra neokouzlíte. Rybaření má přínos pro naši psychickou kondici, v dnešní době žijeme v podstatě v neustálém stresu, je dobré čas od času vyrazit do přírody. A pokud nejste vysloveně akční typ, rybařina je pro vás skvělou volbou. Tak Petrův zdar!

Publikováno: 13. 10. 2021

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková