Představujeme vám 7 důvodů pro pití přefiltrované kohoutkové vody. Najdete sami další?

Přemýšlíte o tom jak podpořit své zdraví a dáváte svému tělu jen ty nejkvalitnější potraviny? Potom byste se měli zaměřit také na to, co pijete. Voda, která byla dlouhodobě skladována v závadných PET lahvích, by rozhodně ke zdravému životnímu stylu patřit neměla. Co ale pít, když ani kohoutková voda není dokonale zbavena všech škodlivin? Zkuste se zamyslet nad její filtrací.

Přinášíme vám 7 důvodů pro konzumaci přefiltrované kohoutkové vody:

  1. Voda z filtrační konvice vás potěší mnohem lepší chutí a vůní a po odstranění chlóru si ji dokonale vychutnáte. Díky mechanickému či digitálnímu ukazateli výměny filtru navíc budete mít vždy jistotu, že pijete kvalitní vodu.
  2. Cena filtrované vody se pohybuje v řádech několika haléřů za litr. To je v porovnání s cenou vody balené v PET lahvích, která se může pohybovat i v řádech desetikorun ze jediný litr, zanedbatelná hodnota.
  3. Budete-li konzumovat přefiltrovanou kohoutkovou vodu, nebudete se podílet na zanášení
  4. životního prostředí škodlivým plastovým odpadem a podpoříte tak ekologický přístup k životu. Kromě toho budete mít zřejmě také lepší pocit ze svého chování.
  5. Přefiltrovanou vodu můžete použít na přímou konzumaci, ale také na vaření dalších nápojů a přípravu pokrmů. Rozdíl poznáte nejen v chuti, ale také ve vzhledu. Například na hladině čaje připraveného z přefiltrované vody nenajdete nevzhlednou mastnou skvrnu na hladině.
  6. Používáním přefiltrované vody se nebudou vaše spotřebiče zanášet vodním kamenem. Ušetříte tak finanční prostředky nutné na koupi přípravku pro jejich vyčištění a zároveň předejdete jejich zničení.
  7. Specialista na filtraci vody upozorňuje na to, že filtrovaná voda neobsahuje škodlivé látky, jako například usazeniny z potrubí, těžké kovy, pesticidy či vodní kámen. Zároveň se však filtrací zachovávají látky pro tělo potřebné. Jde například o vápník a hořčík. Přefiltrovaná voda zároveň mírně zvyšuje svoji alkalitu. Díky tomu přispívá k celkovému zlepšení zdraví a kondice organismu. Mírně alkalická voda také regeneruje tělesné buňky a podílí se na jejich pravidelné obnově.
  8. Voda zbavená chlóru může podle některých světových studií snižovat riziko závažných onemocnění, například rakoviny trávicího ústrojí a celé řady dalších.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Zdravá strava

Autor: Ema Kovaříková