Léto a jeho rizika

Horké letní dny nejsou jen pohodlné užívání na koupališti, pod stanem nebo opalování na lehátku. Přinášejí sebou, také zdravotní rizika, která by se určitě neměla podcenit. V letním období mají záchranáři a zdravotníci obzvlášť na pilno. Denně vyjíždí k mnoha případům úpalů, nevolnostem a taky dokonce k selhání organismu, z důvodu přehřátí. Do ohrožené skupiny patří hlavně senioři, děti nebo chronicky nemocní. To však neznamená že zdravý jedinec si nemusí dávat pozor, i jemu můžou vysoké teploty zadělat na nemalé problémy.

Jak nejlépe předejít přehřátí organismu?

Existují účinné metody, které slouží, aby se náš organismus nepřehříval. Samozřejmě by se nemělo zapomínat na pitný režim. Mít s sebou láhev čisté vody v takových vedrech není nikdy k zahození. Alkohol nebo silné kávy rozhodně nejsou na místě. K zdravotnímu riziku jenom pomůžou. Také je vhodné omezit fyzickou aktivitu, posilování a cvičení na slunci není zrovna nejlepší nápad. Pokud je však sport naší každodenní náplní a rádi si užijeme čerstvý vzduch a cvičení venku, měli bychom jej nechat na pozdější hodiny večer či brzy ráno. Pokud horký letní den je k nesnesení, i u vás doma, pomůže vám s tím výkonná klimatizace. Víme, že na pevno zabudovaná klimatizace není zrovna nejlevnější záležitost. Nabízí se však její levnější varianta a s ní i mnoho výhod, a tou je mobilní klimatizace.

Mobilní klimatizace

Její velkou výhodou je, že je přenosná. Nemusí ležet v jedné místnosti, ale přemístíte ji kdekoli chcete a kde je možnost zapojení do elektřiny. Pokud plánujete výlet s rodinnou nebo přáteli na chatku, je to dobrá volba aby, jste nemuseli řešit vysoké teploty uvnitř místnosti. Kvalitní mobilní klimatizace najdete na klimatizace.zde.cz. Eprofi.cz s.r.o. zároveň provozuje širokou síť e-shopu s další profi technikou, mezi kterou nechybí stavební míchačky, mobilní topidla a elektrocentrály EUROPOWER.

Publikováno: 25. 05. 2021

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková