Jak vybrat kvalitní produkty pro vaše dítě?

Narodilo se vám miminko? Už když bylo v bříšku, jste pro něj chtěli ten nejlepší kočárek, nejbezpečnější autosedačku a nejkrásnější pokojíček. Nyní, když je na světě chcete o něj pečovat co nejlépe. Ale kdo se má v neskutečném množství výrobků pro malé děti orientovat?

Zeptejte se lékaře

Pokud si nejste jisti, zda například dětská kosmetika nemůže za opruzeniny vašeho miminka, raději se zeptejte lékaře, než abyste hledali rady od „odborníků na internetu“. Požádejte jej, aby vám doporučil kvalitní kosmetiku, která neobsahuje příliš mnoho parfemace a škodlivých chemických látek.

Chemické látky

Produkty pro děti jsou podrobeny přísnému testování, přesto se na trhu objevují výrobky, které projdou kontrolou, ale i tak nejsou pro miminka příliš prospěšné. Na internetu lehce dohledáte seznam látek, které by neměly přicházet každodenně do kontaktu s citlivou dětskou pokožkou. Seznam si ofoťte a takové výrobky jednoduše nechte v regále. Nezapomínejte na to, že musíte najít seriózní zdroj informací, internet je plný konspiračních teorií a hoaxů.

Sensitive

Určitě neuděláte chybu, pokud budete používat dětskou kosmetiku označenou nápisem „SENSITIVE“. Ta je určena pro opravdu citlivou pokožku, neobsahuje tolik zbytečných parfémů. Také můžete zkusit kupovat bio kosmetiku, která by přídatných látek měla mít opravdové minimum.

Poprvé…

Pokud nějaký výrobek budete používat poprvé, sledujte reakci pokožky vašeho děťátka. To platí jak pro nové jednorázové plenky, nové ubrousky, dětskou kosmetiku, ale i pro aviváž, či prášek na praní. Nezkoušejte například nový prací prášek a nový příkrm ve stejnou dobu. Alergická reakce se nemusí projevit hned, může to trvat i 14 dní. Proto když budete zařazovat nové věci, tak vždy po jedné, ať snadno vyhledáte viníka. A co vy? Máte nějakou svou ověřenou kosmetiku pro děti?

Publikováno: 09. 12. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Životní styl

Autor: Ema Kovaříková